Aktualni dogodki
16. tradicionalni Valentinov pohod
Društvo Izviri Dobrina vabi na 16. tradicionalni Valentinov pohod, ki bo v soboto, 11. 2. 2012, ob 18. uri. Pohod bo potekal na relaciji Dobrina – Žamerk –...
Naravoslovna delavnica - Kozjanski park 2009
05.07.2009 - Kozje - Delavnica
V Kozjanskem regijskem parku v času od nedelje, 5. julija do petka, 10. julija 2009 organiziramo naravoslovno raziskovalno delavnico za otroke v starosti od 12 do 15 let.Program tabora:
Območje raziskovanja bo zavarovano območje Kozjanskega parka, od predalpskih hribov vzhodnega Posavskega hribovja, gričev med Bistrico in Sotlo ter ravninskega Obsotelja.
Delavnica je namenjena učencem, ki so šele začeli svoje prve korake na poti odkrivanja skrivnosti in zakonitosti narave.
Raziskovali in odkrivali bomo naravo Kozjanskega parka in probleme, ki so povezani z varstvom narave in spoznavali delo naravovarstvenikov.
Delo bo potekalo v štirih skupinah, ob zaključku bo vsaka skupina predstavila rezultate svojega dela v obliki manjše razstave.
Predvidoma bodo na taboru delovale naslednje skupine:
- Geografska: skupina bo odkrivala, popisovala in kartirala kraje v parku, kjer je močna svetlobna onesnaženost (neprimerna osvetlitev objektov kulturne dediščine, naselij,…). Delo na terenu bo potekalo v poznih večernih urah (ko se stemni). Čez dan bomo ugotovitve zarisali na karte ter se na ta način učili še osnov orientiranja v naravi in na karti.
- Geološka: skupina bo spoznavala razmere v pokrajini, ki so vladale v času, ko so Kozjanski park naseljevali dinozavri. Spoznali bomo različne skupine dinozavrov. Le te bomo sestavljali, spoznali bomo njihovo zgradbo, način prehranjevanja in njihovo domovanje. S pomočjo preprostih kemijskih in fizikalnih poskusov bomo spoznali kakšna tla imamo v Kozjanskem parku, kaj raste na njih in ali so kaj onesnažena.
- Ekološka: skupina bo raziskovala, kje in kako končajo odpadki prebivalcev in ustanov v Kozjanskem parku. S pomočjo anketiranja bomo ugotavljali probleme in možne rešitve pri ravnanju z odpadki, odkrivali morebitna črna odlagališča.
- Biološka: skupina bo odkrivala, zakaj je Kozjanski park tako poseben in pomemben zaradi rastlinskih in živalskih vrst. Naučili se bomo določevati rastline s pomočjo rastlinskih ključev, izdelali bomo terarij, opazovali pod mikroskopom in še marsikaj.
Možno bo menjavanje po skupinah, kar pomeni, da bo vsak udeleženec lahko sodeloval v vseh skupinah.
Na delavnici bo poskrbljeno za zabavne prostočasne aktivnosti - igre z žogo, družabne igre, ogled kulturnih znamenitosti Kozjanskega parka, krajši izleti, ogledi filmov z okoljevarstveno vsebino.
Nastanitev in prehrana: Slovensko-bavarska hiša v Podsredi
Potrebna oprema: športna obutev in obleka, nahrbtnik, zvezek in pisalo, sredstvo proti klopom, svetilka, po možnosti pa še fotoaparat, daljnogled, švicarski nož.
Kotizacija: 70 EUR (vključeno prenočišče, prehrana, mentorstvo)
Rok za prijavo: 30. junij 2009 oziroma do zasedbe mest
Informacije: Kozjanski park, Podsreda 45, 3257 Podsreda (Barbara Ploštajner)
03 800 71 00 ali 051 456 663
Več informacij in prijavnico najdete na naslovu http://www.kozjanski-park.si/

RSS
Kje se nahajamo?
